ZADZWOŃ DO NAS: +48 693 444 424 NAPISZ DO NAS: KONTAKT@JUSTTIMANUFAKTURA.PL

Kosmetyki naturalne

Jakość i dobór surowców to dwie najważniejsze przesłanki, którymi kierowaliśmy się rozpoczynając pracę nad tworzeniem kosmetyków.
Jako konsumenci jesteśmy coraz bardziej świadomi zagrożeń wynikających ze stosowania sztucznych substancji, SLS-ów, parabenów czy PEG-ów i chętniej sięgamy po składniki naturalne pochodzenia roślinnego. Zależało nam aby nasze kosmetyki charakteryzowały się najwyższą jakością, świeżością i zdrowymi składnikami, unikamy natomiast silikonów czy pochodnych ropy naftowej jak wazelina czy silikony. Dbamy o środowisko, każde opakowanie można ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi a surowce, z których tworzymy nasze kosmetyki nie są testowane zwierzętach.

Kosmetyki naturalne są produktami, które tworzymy głównie na bazie składników pochodzenia roślinnego i mineralnego. Są to oleje, ekstrakty i wyciągi roślinne, olejki eteryczne. Barwniki, konserwanty, emulgatory, substancje zapachowe, czyli wszystko to, co wchodzi w skład kosmetyku naturalnego, również pozyskiwane jest z roślin.

Kosmetyki naturalne w większości są kosmetykami hypoalergicznymi i mogą być stosowane do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Pamiętajcie jednak o tym, że ze względu na dużą zawartość ziół i olejków eterycznych, które zawierają często występujące alergeny, kosmetyk ekologiczny też może spowodować zaczerwienie skóry, czy wysypkę. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszych kosmetyków, który z pewnością będziemy poszerzać.


Bądź pierwszy który skomentuje “Kosmetyki naturalne”